Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Bord / Brickbord 3818274



*

nr 381 8274


Brickbord

porslin, Gefle, längd: 73, djup: , höjd: 67


Utrop:

2.500 kr

Såld:

6.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 oktober 2005
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/10 15:50:01 1      2.200 kr
10/10 08:50:00 2      5.100 kr
10/10 08:59:26 3      2.600 kr
10/10 09:00:17 3      2.900 kr
10/10 09:01:03 3      3.200 kr
10/10 09:01:49 3      3.400 kr
10/10 11:59:08 4      5.000 kr
10/10 12:00:22 4      5.500 kr
10/10 12:48:33 5      5.500 kr
10/10 15:52:28 6      ledande budet*


  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord brickbord gefle porslin svensk keramik svenska keramiker
  • 6044 Barbord
    "Venus", Johanson Design, Markaryd, kromad pelarfo..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 20:45
  • 6615 Fällbord
    1800-tal, Betsad björk. Diameter: 83 cm, höjd: 70 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 19:58
  • 6073 Lampbord
    Butlers Tray. Diameter: 65 cm, höjd: 47 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 20:05
  • 6633 Lampbord
    ett par, Furu, märkta KJW. Bredd: 54 cm, djup: 44 ..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:04
  • 6301 Lampbord
    stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:16
  • 6379 Matbord
    Bockmodell. Bredd: 183+ 2x45. Djup: 101 cm, höjd: ..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 19:50




Ladda ner broschyr